Kā Tev tikt galā ar depresiju

KKC Skalbes-konsult.
Atbildes: 149
Pievienojies: 31 Okt 2012, 16:43

Kā Tev tikt galā ar depresiju

Atbildēt KKC Skalbes-konsult. » 16 Mai 2013, 13:16

Depresija nav tikai psiholoģisks traucējums. Depresija ir bioloģisks smadzeņu traucējums. Šī iemesla dēļ Tavas smadzenes izstrādā par maz hormonu, kuri Tev liek justies labi. Toties Tavas smadzenes par daudz izstrādā hormonus, kuri Tev liek justies nelaimīgam un rada sajūtu, ka vienīgā izeja ir nāve.

Ja Tu salauz kāju, roku vai sasit galvu:

• Tu izjūti sāpes šajā ķermeņa daļā.
• Tu vari sēdēt un skatīties uz sāpošo ķermeņa daļu, kas ir tepat – tev labi redzama un sajūtama.
• Skatīties un teikt: „Auč! Kā sāp!”
• Bet tu zini, ka ir nepieciešams doties pie ārsta, taisīt rentgenu un ārstēties, lai sajustos labāk.
• Taču tu jūti sāpes tik ilgi, kamēr kājai, rokai vai galvai ārstēšana vairs nav nepieciešama un tu atkal esi vesels.

Ja Tev nebūtu depresija, bet būtu salauzta kāja:
• Tu pieņemtu šīs sāpes kā normālas un objektīvas.
• Pieņemtu lēmumu ārstēties.
• Cīnītos par savu veselību un klausītu ārsta norādījumiem.
• Ārstēšanai veltītu nepieciešamo laiku un būtu pacietīgs.
• Būtu pārliecināts, ka drīzumā izveseļosies un ģipsi varēs noņemt, lai atkal vari skriet.
• Taču, ja tavu kāju neizdotos izārstēt un tu ilgu laiku ciestu fiziskas sāpes, līdzīgi kā ilgstoši ciešot emocionālas sāpes pēc šķiršanās, zaudējuma vai kādas citas krīzes – pat tad, ja tu nekad līdz šim neesi domājis par pašnāvību, iespējams, tavā prātā ienāks šī doma, jo būsi noguris no fiziskām vai emocionālām sāpēm, ko ciet.
• Šī doma parāda, ka ir pienācis laiks meklēt palīdzību, jo, iespējams, tu sāc „saslimt” ar depresiju.
• Tavas fiziskās vai emocionālās ciešanas rada disfunkciju smadzenēs un tās sāk strādāt nepareizi.
• Tās vairs neizstrādā pietiekošā daudzumā hormonus, kas tev liek justies labi, bet pastiprināti izdala hormonus, kas pastiprina tavas emocionālās ciešanas.
• Šīs hormonālās izmaiņas pārtrauc tavu spēju būt objektīvam.
• Sajūtas, ko provocē ķīmisko vielu disbalans smadzenēs liek tev just dvēseliskas sāpes kā reālas, jo tavs ķermenis tās izjūt kā sāpes sirdī, smagumu krūtīs, miega traucējumus, murgus, trauksmi un citus grūti izturamus simptomus tavā ķermenī.
• Tu emocionāli izsīksti un kļūsti nespējīgs radīt pozitīvas domas, kas liek tev domāt, ka tavas mocības nekad nebeigsies.
• Vēlme nomirt ir tavas slimības simptoms!
• Tu vari pieņemt lēmumu ārstēties un palīdzēt sev meklējot speciālista palīdzību!

cits skats
Atbildes: 29
Pievienojies: 30 Jan 2013, 15:52

Re: Kā Tev tikt galā ar depresiju

Atbildēt cits skats » 17 Mai 2013, 19:00

Tatad pret depresiju jaatiecas tikpat nopietni, ka pret lauztu kaju- Ir jamekle palidziba un jatic, ka driz dvesele sadzis.

Natālija
Atbildes: 10
Pievienojies: 01 Nov 2012, 12:34

Atbildēt Natālija » 18 Mai 2013, 22:14

žēl tikai, ka kāja sadzīst ātrāk kā dvēsele. Bet tiesa jau ir, - vienkārši jādod sev laiks un jāuzticas speciālistu ieteikumiem.
Atveseļošanās var būt ilgstoša, bet nav neiespējama.

Kakenite
Atbildes: 20
Pievienojies: 19 Jūn 2013, 13:34

Atbildēt Kakenite » 20 Jūn 2013, 15:42

Es cīnos jau n-tos gadus. Bet man nekas neiznāk....

DK33
Atbildes: 33
Pievienojies: 25 Jūn 2013, 19:21

Atbildēt DK33 » 26 Jūn 2013, 17:56

Labvakar !

Kakenitei bez Runcuka palidzibas tikt gala ar depresiju bus gruti...
Pirmkart ir jasamekle savu istu pusite un tad depresijai bus "vaks" !!!
Velu Jums atrast to pec iespejas atrak !!!

Ar cienu,
DK33

Rebecca
Atbildes: 53
Pievienojies: 25 Jūn 2013, 08:30

Atbildēt Rebecca » 26 Jūn 2013, 18:19

Ja izdodas sameklet tiesam sirsnigu runcuku,milestibas un pozitivisma pilnu,tad depresija var pariet atrak.Bet parsvara jau ir vajadziga psihoterapija un medikamenti.Jo ja nav speka un intereses,un jagul gulta,tad neviens skaistulitis pie majas durvim nepieklauves,vienigi pastnieks.Jacinas visadi pret ieksejiem demoniem,vai ne? :roll:

DK33

Atbildēt DK33 » 26 Jūn 2013, 18:30

;) Pastnieks ari "Laba Manta" !!!

Rebecca

Atbildēt Rebecca » 26 Jūn 2013, 19:28

To: DK33
Es saprotu ka Tu juties loti apmierinats ar dzivi un darbu cita valsti un kas ta ir par valsti,ja nav noslepums?
Un vai nav skumjas,depresivas sajutas ka nedzivo vairak Latvija? No sakuma es jau dikti skumu pec Latvijas,pat gribejas iesesties lidmasina un aizlidot uz dzimto Rigu,pec tam jau pieradu. ;)

DK33

Atbildēt DK33 » 26 Jūn 2013, 19:43

To : Rebecca

Ka humoristi stasta "pirmie desmit gadi cita valsti ir sarezgiti dzivot un pec tam jau bus daudz vieglak"... :D
Noslepumu man sini slepumaina sajta nav ... dzivoju un stradaju Londona ...
Protams ir "nostalgie" ...bet es jau samekleju ka no ta izvairities...
Nemu divreiz gada atvalinajumu un divas nedelas esmu Riga un Jurmala !!!
:D :D :D
DK33

Laurelz
Atbildes: 14
Pievienojies: 25 Jūn 2013, 20:57

Atbildēt Laurelz » 26 Jūn 2013, 22:19

Labvakar, esmu sheit pirmo dienu, man jaatvainojas, ka man nav garumziimes, slinkums instaleet pa jaunu. Neesmu paarliecinaats, ka shii ir iista vieta kur man izklaastiit savu beedu, bet varbuut, kas zin. Paaris lietas, kas samulsinaaja un patiesiibaa lika vilties registreejoties - pirmkaart jaagaida administratora apstiprinaajums vismaz dienu, kaapeec?
Otrkaart -
Jus nevarat pievienot jaunus tematus šim forumam
Jus nevarat atbildet tematos šaja foruma
Jus nevarat rediget savas zinas šaja foruma
Jus nevarat dzest šo zinojumu no foruma
Jus nevarat post attachments in this forum

Shis nekaadaa veidaa nepaliidz tiem, kas tiko registreejushies un izmisiigi gaida, kad beidzot kko varees ierakstiit. Tas taa viela paardomaam, lapas autoriem.

Par teemu, viens no depresijas ceelonjiem ir piemineetas saapes. Varbuut kaads zin atbildeet vai mana attieksme pret saapeem manii rada depresiju?
Situaacijas - straadaaju ar auto virsbuuveem, remonteeju auto pec avaarijaam, nereti saskaadeeju rokas, pirkstus, uc. Piem, shodien nejaushi (neizmantojot cimdus) uzpleesu mazo pirkstinju, apm 3cm gara un padzilja reeta, asinjo bez jeegas. Ko es daru? noslauku asinis, uzmetu plaaksteri un aizmirstu. Varu iztureet milziigas saapes, asinjoshanas, vienkaarshi ievelku elpu un turpinu iesaakto, kad tai pashaa laikaa koleegim noreibst galva no taa, vai noveershas ieraugot.
Braukaaju ar velo, nokritu uz asfalta, kas noberts ar granti, sasitos ne pa jokam, nobraazumi, sasitumi, izrauti robi uz plaukstaam, potiite zila, bet es pieceljos, ievelku dzilju elpu un eju, lai gan potiita uzpampusi kaa apelsiins un vinja arii saap, bet es speeju ignoreet visas saapes un turpinaat savu iesaakto.
Protams, dusmas un krievu valoda pavada to, bet tas paliidz. Pie arstiem neesmu bijis, tik, ja kkas akuuts un ja sieva speej pierunaat.
Vai shaada mana nostaaja pret traumaam vareetu manii radiit depresiju?

KKC Skalbes-konsult.

Atbildēt KKC Skalbes-konsult. » 27 Jūn 2013, 08:27

Sveiks, Laurelz!

Es nemāku tev atbildēt vai fizisku sāpju nejušana/ignorēšana var izraisīt depresiju, bet noteikti varu teikt, ja dari to pašu ar emocijām, tad depresijas varbūtība pieaug. Kur, lai šīs emocijas liekas, ja katliņš jau sen kā vārās? Iespējams, ka caur fiziskajām sāpēm tu mēģini izreaģēt emocionālas sāpes, jo fiziskas sāpes ir vieglāk izturēt. Asiņošana un sāpes drīz vien beidzas. Ar emocionālām ciešanām ir sāvādāk - ar tām ir jādraudzējas un vismaz kādu brīdi jābūt ļoti ciešā kontaktā, lai tās tevi pamestu.

Kas attiecas uz tavām dusmām par to, kā iekārtots forums:

Es pilnībā tev piekrītu, ka gaidīšana, kamēs tevi apstiprina ir nepatīkama, ja vēlies kaut ko ierakstīt vai publicēt jau tagad, taču visu lietotāju labad, esam nolēmuši, ka tā būs labāk, jo mazināsies to cilvēku skaits, kas gribēs vienkārši pasmieties vai ko nejauku uzrakstīt (reti kurš reģistrēsies,lai to izdarītu). Otrkārt mums bija problēmas ar spamiek, kuras neizdevās novērt, tāpēc šis bija kā pēdējais variants un problēma ar spamiem šobrīd ir atrisinājusies.

+ Lietotājs Var veikt ierakstus; Var atbildēt; Var rakstīt privātas vēstules citiem lietotājiem.

Rebecca

Atbildēt Rebecca » 27 Jūn 2013, 20:43

To Laurelz,
Mani shaja foruma apstiprinaja apmeram 3 stundu laika, ta ka viss ir normali.Kaut kadus uzlabojumus ar laiku jau vajadzetu.
Ja Tev darba gadas tadas traumas, varbut ka tas ir apspiestas dusmas? Un varbut ka ir iespeja nomainit esosho darbu?

Laurelz
Atbildes: 14
Pievienojies: 25 Jūn 2013, 20:57

Atbildēt Laurelz » 27 Jūn 2013, 21:01

Par darbu mainju jau domaaju, mazliet jaanogaida, decembrii pretendeeju uz norveegju auto virsbuuves remonta meistara diplomu. Pec tam nafig prom. Varbut sievas darbu padariit, vinjai sava firma, piegaades izvadaa, darbs gan pa nakti, ne visu 4-5h. Sefs loooti skops uz apriikojuma pirkshanu, kas patiesiibaa ir pretlikumiigi norgee. Prasiishu jaunus labus montaazhas cimdus, saudzeeshu rokas, nu vismaz nedeelju nostraadaat kko neuzsitot vai neuzpleeshot.

Rebecca

Atbildēt Rebecca » 27 Jūn 2013, 21:16

Es ari nedzivoju Latvija,bet cita Rietumeiropas valsti. Tur vajag visus Norge likumus izpetit kas un ka.Ja jau tapat taisies iet prom no shi darba, tad jau vari sjefam droshi pateikt par darba cimdiem.
Man viena draudzene dzivo un strada Norge benzintanka un strada tikai pa naktim.Vinja jau ari teica ka ta ir cita,kultura,citas tradicijas,cita mentalitate. ;)

estu
Atbildes: 4
Pievienojies: 25 Jūn 2013, 14:53

Atbildēt estu » 28 Jūn 2013, 12:49

Sveiki.
Arī es biju dziļā un ilgā depresijā - 4 gadus. Gribējās izdarīt pašnāvību. Manai depresijai tomēr bija cēlonis. Sākumā, lai gan alkoholu nelietoju, klīdu veikalos gar plauktiem, gribēdama nopirkt alkoholu, piedzerties un visu aizmirst, bet tas būtu jādara diendienā. Ne man tik daudz naudas bija, ne man tam gribējās to tērēt. Bija tikai šie divi ceļi - vai nu nodzerties, vai pašnāvība. Kad stāstīju radiem un draudzenei par savām izjūtām un kādēļ tā ar mani, nevienam mana problēma nelikās svarīga, jo tā jau bija tikai man. Sapratu, ka kaut kas ir jādara, lai ar mani nenotiktu kas slikts. Aizgāju pie psihiatra, kas izrakstīja zāles. Tās dzerot es kļuvu pret visu vienaldzīga un ar laiku, kurš visu dziedē, pārgāja arī depresija. Problēma, protams, ir palikusi un reizēm man sevis ir žēl, bet tik slikti kā toreiz es vairs nejūtos.

KKC Skalbes-konsult.

Atbildēt KKC Skalbes-konsult. » 28 Jūn 2013, 13:03

Sevis žēlošana ir laba lieta, jo tas ir ceļš uz iecietību pret sevi. Līdz ar to arī spēju piedot savu nespēku, vājumu un citus simptomus, kas ir depresijas simptoms nevis slinkums!

Atgriezties uz

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis