neiroze

kustonis
Atbildes: 8
Pievienojies: 19 Aug 2013, 17:39

neiroze

Atbildēt kustonis » 02 Sep 2013, 10:47

Sveiki! Esmu kaut kad rakstījis savus notikumus, bet nespēju atrast vajadzīgos word dokumentus. Mēģināšu izstāstīt garu stāstu saīsināti, pa lielākajiem soļiem. Mana lielākā problēma ir psihosomatika / neiroze, vai tā saucamā veģetatīvā distonija. VD lietoju nelabprāt, jo to lieto tiešām daudzi, kuriem varbūt šad un tad kaut kas nedaudz ir slikti. Tomēr man šīs sajūtas ir nepārejošas, konstantas. Mana bērnība un pusaudžu dienas nebija īpaši laimīgas, arī tad bija dažādi veselības traucējumi (it kā fiziski, bet varbūt arī kaut kur saistīti ar nerviem), bet ar 16 gadu vecumu mana dzīve sāka kļūt labāka, sāku daudz aktīvāk darboties ar dažādām radošām lietām, ieguvu daudzus draugus (kādi agrāk nebija, utt). Kad man bija 17, mani pameta pirmā draudzene, un es to ļoti pārdzīvoju (tieši biju strādājis vienu mēnesi tajā vasarā un gatavs atlikušo vasaras daļu pavadīt ar viņu). Pēc tam nepabeidzu skolu (12to klasi), kaut gan skolā vienmēr biju diezgan izcils visos priekšmetos, vēlāk rudenī man sāka spiest galva / sāpēt acis. No skolas aizgāju. Skolu nepabeidzu arī nākamajā gadā. Vēlāk gan to pabeidzu, bet sāku studēt vienkārši, lai studētu, nevis devos uz ārzemēm, lai studētu to, ko tiešām vēlos.
Man ir diezgan lielas ambīcijas, nu, katrā ziņā - es vēlos izdarīt kaut ko nozīmīgu, bet dažādi neirozes simptomi mani vajā nu jau kādus 6 gadus. Ar pārtraukumiem, kad viss ir gandrīz vai kārtībā. Man ir bijis daudz laika, lai nodarbotos ar radošām lietām, bet neesmu varējis tām saņemties. Tagad ir sākušas spiest finanses un man ir gan jāstrādā, gan jāstudē, kas paņem daudz laika. Nomācošākais ir tas, ka visu šo laiku jūtos slikti - šobrīd varētu teikt, ka man ir, iespējams, ģenerealizēta trauksme. Visu laiku uzvilkts ķeremenis, visu laiku karsti, sakaltusi mute, dažādas nepatīkamas sajūtas. Pats trakākais ir tas, ka tā ir visu laiku. Ir arī paaugstināts asinsspiediens, bieži jūtu sirdi. Es esmu fiziski aktīvs, bet nesanāk iet uz nopietniem treniņiem šādi jūtoties. Es mēģinu dzīvot, un nav tā, ka viss būtu slikti. Man ir draugi, man padodas studijas tur, kur esmu nokļuvis, tomēr šāda dzīve nesniedz apmierinājumu, es visu laiku tā kā gaidu, kad paliks labāk, bet nepaliek. Man ļoti nozīmīgas ir attiecības (domājams, monogāmas) ar pretējo dzimumu, bet tādas nesanāk ilgstoši noturēt. Domāju, ka tur liela vaina ir tam, kā jūtos. Ir bijušas draudzenes, kurām es ļoti patīku, bet viņas vienkārši nespēj izturēt posmus, kad esmu depresīvs, runāju par to, ka slikti jūtos, dažkārt man ir sucididāli noskaņojumi, kuros ļoti noniecinu sevi. Man ir grūti ikdienā, es daudz domāju par to, kā būtu, ja to sajūtu nebūtu, daudz raudu, tajā pašā laikā es arī varu saņemties, beigt raudāt un izdarīt kaut kādus tekošos darbus. Ir grūti pieņemt kaut kādus lēmumus, un tādi ir jāpieņem bieži.
Es tiešām gribētu kaut kādu ieteikumus, kā tikt ar šo galā tā, lai tas aizietu un neatgrieztos. Es nevaru tā turpināt kaut ko iesākt un pamest, kad ir sliktais periods. Un šobrīd sliktais periods man ir jau 2 gadus, labsajūta (normāla sajūta) pirms tam bija aptuveni pusgadu. Kad esmu bijis pie ģim. ārstes un citiem, man ir arī teikts, ka īsti jau tai nervu sistēmai neko nevar izdarīt. Ir bijuši periodi, kad esmu lietojis antidepresantus un tāda veida zāles, galīgi nav palīdzējuši. Tagad man bija ieteikta kaut kāda ārste, bet, piemēram, es negribu samaksāt 25 ls par pirmo konsultāciju (man šobrīd ir slikti ar naudu), un aiziet tāds pats kā atnācis, vai dabūt kaut kādas kārtējās nejaukās zāles. Es arī jau esmu bijis pie visādiem ārstiem, un tad jau izskatās, ka neviens neko nevar palīdzēt. Es varu cerēt, ka tas pāries un nenāks atpakaļ, bet nav jau garantijas. Es arī nezinu, kā izskaidrot "labos periodus", jo tam nav saistības ne ar gadalaikiem, ne īsti pat ar attiecībām... Varbūt, ka tā uz āru izlaužas kaut kāda slēpta depresija? Katrā ziņā noslēgums ir tāds, ka daudz domāju par pašnāvību, bet nezinu, vai uz to varu saņemties, tomēr, ja paliktu sliktāk, varbūt arī saņemtos. Man ir tiešām grūti izturēt ikdienu šādi jūtoties. Es neesmu īsti nokļuvis savā vietā šajā dzīvē, es pārdzīvoju par attiecību izbeigšanos, ierobežotas finanses, nogurums. Vairākiem maniem ģimenes locekļiem patiesībā ir arī šādas problēmas, tomēr viņiem tas ir sācies daudz vēlākā vecumā. Es saprotu, ka visādi citādi varētu teikt, ka esmu pat diezgan veselīgs, izskatīgs, apdāvināts puisis. Es saprotu, ka dzīvo cilvēki, kas ir invalīdi, ar, iespējams, smagākām problēmām, un rod kaut kādu prieku. Bet nu tās manas sajūtas ir tiešām neizturamas un manas dzīves kvalitāte cieš pamatīgi. Ja ir kādi ieteikumi, tad labprāt tos uzklausītu. Vienmēr gan ļoti baidos no atbildēm, kas sākas ar to, cik dažādi ir cilvēki...

KKC Skalbes-konsult.
Atbildes: 149
Pievienojies: 31 Okt 2012, 16:43

Re: neiroze

Atbildēt KKC Skalbes-konsult. » 03 Sep 2013, 13:03

Sveiks, Kustoni!
Man ir liels prieks lasīt Tavu stāstu, kurā Tu dalies ar savu pieredzi un sajūtām, jo neskatoties uz to, ka Tu esi apmeklējis neskaitāmus ārstus un izmēģinājis dažādas iespējas, lai sev palīdzētu, Tu tomēr nepadodies un esi gatavs meklēt arvien jaunus ceļus...un šobrīd tas ir šis forums.
Manuprāt, Tavs ieguvums ir tas, ka Tu šobrīd sevi pamatīgi analizē un vēro...atklāti runā par savām izjūtām un dalies ar domām par pašnāvību. Kā tev šķiet, vai šis varētu būt tas brīdis, kad tu būtu gatavs dalīties ar savām izjūtām zvanot uz uzticības telefonu Skalbēs? Un, vai tu esi domājis par iespēju nākt pie psihoterapeita?

cits skats
Atbildes: 29
Pievienojies: 30 Jan 2013, 15:52

Atbildēt cits skats » 03 Sep 2013, 22:03

Manuprāt, ir svarīgi, ka Tu vēlies būt vesels. Šī Tava kvēlā vēlēšanās spīd cauri visai Tavai vēstulei.
Vai esi padomājis, kā Tu justos, kad būtu vesels, ko darītu tad, kā Tu tad izbaudītu dzīvi, kas būtu tās lietas,
kuras Tev patiktu darīt visvairāk? Varbūt ir kas tāds, ko Tu no tā visa jau vari darīt šobrīd, pasakies par ikvienu mirkli,
kuru piefiksē, kad Tu esi sajuties vesels.
Lai Tev veicas!

Mani šodien iedvesmoja šis stāsts- viss ir iespējams, pat, ja citi tam netic
[url]https://www.facebook.com/photo.php?fbid=436416029787608&set=a.187913167971230.40605.186356304793583&type=1&theater[url][/url][/url]

kustonis

Atbildēt kustonis » 05 Sep 2013, 22:13

KKC Skalbes-konsult. rakstīja:Sveiks, Kustoni!
Man ir liels prieks lasīt Tavu stāstu, kurā Tu dalies ar savu pieredzi un sajūtām, jo neskatoties uz to, ka Tu esi apmeklējis neskaitāmus ārstus un izmēģinājis dažādas iespējas, lai sev palīdzētu, Tu tomēr nepadodies un esi gatavs meklēt arvien jaunus ceļus...un šobrīd tas ir šis forums.
Manuprāt, Tavs ieguvums ir tas, ka Tu šobrīd sevi pamatīgi analizē un vēro...atklāti runā par savām izjūtām un dalies ar domām par pašnāvību. Kā tev šķiet, vai šis varētu būt tas brīdis, kad tu būtu gatavs dalīties ar savām izjūtām zvanot uz uzticības telefonu Skalbēs? Un, vai tu esi domājis par iespēju nākt pie psihoterapeita?

es sevi vienmēr esmu analizējis, es visu pāranalizēju, tas nekādā veidā nav ieguvums, tas tikai padziļina neirozi.
es esmu gājis pie psihoterapeita, man tas nav palīdzējis. esmu gājis par brīvu vai par ļoti mazu samaksu. man nav naudas priekš dārga, laba psihoterapeita, nav arī pārliecības, ka man kāds palīdzēs.
ja jums šķiet, ka jūs varat kaut ko palīdzēt, es varu piezvanīt uz Skalbes telefonu. es gan vairs nevaru iedomāties, ko var palīdzēt. man arī nav laika īsti nekur iet, jo esmu darbdienās aizņemts no deviņiem rītā līdz pusdesmitiem vakarā. protams manas ikdienas darbības droši vien nebūtu īpaši nozīmīgas, ja izdarītu pašnāvību. vienīgais, ko varu iedomāties kā interesantu - uz pašnāvību tendētu cilvēku sanāksmes, kaut ko tādu, tipa tā kā fight clubā...

DEP.
Atbildes: 9
Pievienojies: 30 Jūl 2013, 14:05

Atbildēt DEP. » 06 Sep 2013, 00:32

vienīgais, ko varu iedomāties kā interesantu - uz pašnāvību tendētu cilvēku sanāksmes, kaut ko tādu, tipa tā kā fight clubā... - intersanta doma

KKC Skalbes-konsult.

Atbildēt KKC Skalbes-konsult. » 06 Sep 2013, 08:11

Sveiks, Kustoni!
Izskatās, ka jūtaties vīlies, jo psihoterapeita konsultācijas līdz šim nav devušas gaidīto rezultātu. Dažreiz ir vajadzīgi vairāki mēģinājumi, lai atrastu psihoterapeitu, kurš būtu piemērots Jums, ar kuru Jūs varētu sastrādāties.
Redzu, ka kā vienīgo risinājumu pašlaik Jūs redziet atbalsta grupu, kur arī varētu sastapt sev līdzīgus cilvēkus.
Lai gan tāda pašnāvnieku tendēta grupa nav, bet ir dažādas atbalsta grupas, kurās arī nāk cilvēki, kuriem ir pašnāvnieciskas domas un viņi par tām var runāt grupas ietvaros. Varbūt kāda no šīm grupām der http://www.akrona12.lv/lv/atbalsta-grupas/pab

Uz krīzes telefonu vari zvanīt jebkurā diennakts laikā, saruna ar krīzes konsultantu var palīdzēt Tev labāk saprast savas sajūtas un apkopot domas.

kustonis

Atbildēt kustonis » 06 Sep 2013, 20:01

Izskatās, ka jūtaties vīlies, jo psihoterapeita konsultācijas līdz šim nav devušas gaidīto rezultātu. Dažreiz ir vajadzīgi vairāki mēģinājumi, lai atrastu psihoterapeitu, kurš būtu piemērots Jums, ar kuru Jūs varētu sastrādāties.
Redzu, ka kā vienīgo risinājumu pašlaik Jūs redziet atbalsta grupu, kur arī varētu sastapt sev līdzīgus cilvēkus.
Lai gan tāda pašnāvnieku tendēta grupa nav, bet ir dažādas atbalsta grupas, kurās arī nāk cilvēki, kuriem ir pašnāvnieciskas domas un viņi par tām var runāt grupas ietvaros. Varbūt kāda no šīm grupām der http://www.akrona12.lv/lv/atbalsta-grupas/pab

Uz krīzes telefonu vari zvanīt jebkurā diennakts laikā, saruna ar krīzes konsultantu var palīdzēt Tev labāk saprast savas sajūtas un apkopot domas.

šajā ziņā tas ir ļoti interesanti, jo, ja es savu darbu neizdaru, man par to neviens nemaksā, toties ārsti var pelnīt naudu uz to, ka ir tādi kā es, kuriem viņi nespēj un nemaz negrib palīdzēt, jo vēlas uzturēt manas ciešanas un no tā pelnīt naudu

cits skats

Atbildēt cits skats » 07 Sep 2013, 08:58

Kustoni, man šķiet, ka esi mazliet pārpatis to, ko psihoterapeits var Tev dot. Psihoterapeits nav automehānikis, kuram uz stundu Tu uztici savas smadzenes un tad tās top salabotas. Nevar salabot ne vienā, ne 10 stundās to, kas Tev mieru nav devis gadiem, ar ko Tu esi apradis, uz ko balstījis visu savu realitāti. Ja arī kāds Tev pateiktu: "Nu ko Tu dari, Tu taču domā pilnīgi nepareizi, šādas domas Tevi tikai nogalina!", visticamāk Tu pie viņa vairs nekad neatgrieztos un jēga no tā visa būtu maza. Jo tās ir Tavas domas, Tu tās izjūti kā patiesas un reālas- Tā ir Tava patiesība un tā atspulgojas Tavā dzīvē, kas atkal Tev dod apstiprinājumu, ka tā kā Tu domā, tā ir.
Psihoterapeits var ejot Tev blakus pamazām "iešķobīt", tavus "laukakmenus" - uzskatus un pārliecības, kas Tevi pašu grauj, psihoterapeits pamazām virza Tavu uzmanību uz citām lietām, vai uz tām pašām lietām no citas skata puses. Psihoterapeits ir uzticams biedrs Tavā dzīves ceļā, kuram Tu uzticies "paturēt spoguli, lai parādītu spogulī savu atspulgu, lai ieraudzītu sevi, kāds Tu esi šobrid, un tad sasukātos, nomazgātos, sakoptos, saģērbtos un pārtaptu par cilvēku, kādu vēlies būt. " Tāds ir mans skatījums uz psihoterapiju.

kustonis

Atbildēt kustonis » 07 Sep 2013, 18:12

cits skats rakstīja:Kustoni, man šķiet, ka esi mazliet pārpatis to, ko psihoterapeits var Tev dot. Psihoterapeits nav automehānikis, kuram uz stundu Tu uztici savas smadzenes un tad tās top salabotas. Nevar salabot ne vienā, ne 10 stundās to, kas Tev mieru nav devis gadiem, ar ko Tu esi apradis, uz ko balstījis visu savu realitāti. Ja arī kāds Tev pateiktu: "Nu ko Tu dari, Tu taču domā pilnīgi nepareizi, šādas domas Tevi tikai nogalina!", visticamāk Tu pie viņa vairs nekad neatgrieztos un jēga no tā visa būtu maza. Jo tās ir Tavas domas, Tu tās izjūti kā patiesas un reālas- Tā ir Tava patiesība un tā atspulgojas Tavā dzīvē, kas atkal Tev dod apstiprinājumu, ka tā kā Tu domā, tā ir.
Psihoterapeits var ejot Tev blakus pamazām "iešķobīt", tavus "laukakmenus" - uzskatus un pārliecības, kas Tevi pašu grauj, psihoterapeits pamazām virza Tavu uzmanību uz citām lietām, vai uz tām pašām lietām no citas skata puses. Psihoterapeits ir uzticams biedrs Tavā dzīves ceļā, kuram Tu uzticies "paturēt spoguli, lai parādītu spogulī savu atspulgu, lai ieraudzītu sevi, kāds Tu esi šobrid, un tad sasukātos, nomazgātos, sakoptos, saģērbtos un pārtaptu par cilvēku, kādu vēlies būt. " Tāds ir mans skatījums uz psihoterapiju.

nedomāju, ka esmu pārpratis. es saprotu, ka tas nenotiek uzreiz. esmu gājis pie psihoterapeita ilgāku laiku un tas nav noticis. saprotu, ka varbūt nav bijis īstais cilvēks.

kustonis

Atbildēt kustonis » 09 Sep 2013, 18:03

kustonis rakstīja:

šajā ziņā tas ir ļoti interesanti, jo, ja es savu darbu neizdaru, man par to neviens nemaksā, toties ārsti var pelnīt naudu uz to, ka ir tādi kā es, kuriem viņi nespēj un nemaz negrib palīdzēt, jo vēlas uzturēt manas ciešanas un no tā pelnīt naudu

zvanīju, lai noskaidrotu vairāk info par akronu, ar mani runāja krievu valodā... zinu vairākas svešvalodas, bet diemžēl krievu valodu zinu ļoti vāji. diezgan traki

cits skats

Atbildēt cits skats » 09 Sep 2013, 22:27

Kustoni, es arī jutos vīlusies, kad zvaniju uz majas lapā norādītiem numuriem un viņi uzreiz man nevarēja sniegt atbildi par grupām un to atrašanās vietu un laiku un vai vispār tās vēl pastāv.
Šķiet, ka tā Akrona nav īpaši laba informēta par pašām grupām, bet grupas pastāv, un tās ir latviešu valodā. :)

KKC Skalbes-konsult.

Atbildēt KKC Skalbes-konsult. » 10 Sep 2013, 07:42

Sveika, cits skats! Pēc Tevis rakstītā izklausās, ka Tev varētu būt kaut kas zināms par šīm grupām - ja tā, droši padalies ar informāciju!

cits skats

Atbildēt cits skats » 10 Sep 2013, 22:02

Nezinu, ko lai īsti saku, manuprāt, cilvēkam vienkārši ir jāaiziet un jāpamēģina pašam.
Man patīk iet uz grupu, jo redzu, ka mana problēma nav unikāla, ka tādas problēmas pastāv arī citiem man līdzīgiem cilvēkiem.
Līdz ar to paliek vieglāk šo problēmu saskatīt kā sekas kaut kam. Es nejūtos vairs vientuļa savā problēmā, es redzu, ka pastāv likumsakarības, redzu, kā cilvēki tās apjauš, dažreiz ātrāk, dažreiz lēnāk. Bet līdz ar to var saskatīt izeju, iegūt ticību, atbalstu, drosmi, cerību.
Grupā nav obligāti jārunā, dažreiz kāds cits pasaka to, ko esi domājis, bet neesi uzdrīkstējies pateikt.
Man patīk grupas pieņemošā vide, klimats, cilvēki uzreiz jūtas kā savējie (vismaz man tā bija).

Informāciju par grupu un telefona numuru uzzināju zvanot uz Skalbēm :)

Lietotāja avatars
Jānis
Atbildes: 3
Pievienojies: 08 Sep 2017, 10:01

Atbildēt Jānis » 08 Sep 2017, 11:51

KKC Skalbes-konsult. rakstīja:Uz krīzes telefonu vari zvanīt jebkurā diennakts laikā, saruna ar krīzes konsultantu var palīdzēt Tev labāk saprast savas sajūtas un apkopot domas.

Kur nu vēl labāk apkopotas domas kā kustonim! Turklāt viņš pats raksta, ka apkopošana (analizēšana), viņaprāt, maksājot ar neirozes padziļināšanos. (Lai gan, iespējams, kaut kādā mērā maksāt ir vērts.)

cits skats rakstīja:Nevar salabot ne vienā, ne 10 stundās to, kas Tev mieru nav devis gadiem, ar ko Tu esi apradis, uz ko balstījis visu savu realitāti.

Skatoties kustoņa domu gaitu, man, piemēram, tīri labi patīk viņa realitātes balsti. Varbūt, ka tur kaut ko vajag pastūrēt uz vienu vai otru pusi, bet būtu žēl, ja ir runa par fundamentālām izmaiņām.

Nezinu neko par neirozēm, bet varbūt šajā gadījumā būs tā, kā ģimenes ārste un citi esot teikuši, ka ar nerviem neko daudz darīt nevarot. Es nebūt neuzskatu, ka vajadzētu slāpēt, kustoni, tavu neatlaidību un konstruktīvo pieeju meklēt risinājumu, ko es apbrīnoju (jo visu aprakstīto tu izdomā un dari par spīti grūtībām saņemties), bet varbūt risinājums ir (jeb tava dzīve / tavas dzīves daļa ir) nevis tikt galā ar depresiju uz neatgriešanos, bet pieņemt, ka tā ik pa brīdim atgriežas, un atrast veidu, kā ar to dzīvot un to izturēt. Droši vien, ka ar psihoterapeitiem jau esat par to runājuši, bet, ja nē, tas ir variants, ko apsvērt. Te var (sākt) palasīt vairāk: https://en.wikipedia.org/wiki/Acceptanc ... nt_therapy

kustonis

Atbildēt kustonis » 09 Sep 2017, 18:36

Jānis rakstīja:
KKC Skalbes-konsult. rakstīja:Uz krīzes telefonu vari zvanīt jebkurā diennakts laikā, saruna ar krīzes konsultantu var palīdzēt Tev labāk saprast savas sajūtas un apkopot domas.

Kur nu vēl labāk apkopotas domas kā kustonim! Turklāt viņš pats raksta, ka apkopošana (analizēšana), viņaprāt, maksājot ar neirozes padziļināšanos. (Lai gan, iespējams, kaut kādā mērā maksāt ir vērts.)

cits skats rakstīja:Nevar salabot ne vienā, ne 10 stundās to, kas Tev mieru nav devis gadiem, ar ko Tu esi apradis, uz ko balstījis visu savu realitāti.

Skatoties kustoņa domu gaitu, man, piemēram, tīri labi patīk viņa realitātes balsti. Varbūt, ka tur kaut ko vajag pastūrēt uz vienu vai otru pusi, bet būtu žēl, ja ir runa par fundamentālām izmaiņām.

Nezinu neko par neirozēm, bet varbūt šajā gadījumā būs tā, kā ģimenes ārste un citi esot teikuši, ka ar nerviem neko daudz darīt nevarot. Es nebūt neuzskatu, ka vajadzētu slāpēt, kustoni, tavu neatlaidību un konstruktīvo pieeju meklēt risinājumu, ko es apbrīnoju (jo visu aprakstīto tu izdomā un dari par spīti grūtībām saņemties), bet varbūt risinājums ir (jeb tava dzīve / tavas dzīves daļa ir) nevis tikt galā ar depresiju uz neatgriešanos, bet pieņemt, ka tā ik pa brīdim atgriežas, un atrast veidu, kā ar to dzīvot un to izturēt. Droši vien, ka ar psihoterapeitiem jau esat par to runājuši, bet, ja nē, tas ir variants, ko apsvērt. Te var (sākt) palasīt vairāk: https://en.wikipedia.org/wiki/Acceptanc ... nt_therapy

Sveiciens!
Paldies, palasīšu!

Atgriezties uz

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis