raksti un dzīvo

cits skats
Atbildes: 29
Pievienojies: 30 Jan 2013, 15:52

raksti un dzīvo

Atbildēt cits skats » 20 Apr 2013, 20:09

Pēdējā laikā daudz un dažādas domas neliek miera.
Tad nu tīri intuitīvi atklāju, kā veiksmīgi no tām atbrīvoties.
Atveru tīru lapu kompī un vienkārši rakstu to visu nost.
Varbūt vēlāk varēšu grāmatu uzrakstīt, bet šobrīd tas palīdz atbrīvot galvu no vecajām domām, kas visu laiku maļas uz riņķi. :)

KKC Skalbes-konsult.
Atbildes: 149
Pievienojies: 31 Okt 2012, 16:43

Re: raksti un dzīvo

Atbildēt KKC Skalbes-konsult. » 21 Apr 2013, 08:04

Izklausās jauki,ka esi atradusi veidu,kā mazināt spriedzi.Rakstīšana tiešām var palīdzēt,ne velti tik daudz cilvēku nododas dienasgrāmatas rakstīšanai.Psihoterapeiti depresijas,trauksmes un citu traucējumu dziedināšanai iesaka rakstīt tās saucamās "rīta lapas",kad vislabāk no rīta,sākot jaunu dienu 15 min.no vietas izliekam uz papīra visas savas bažas un raizes par gaidāmo vai arī sveicam šo dienu ar pozitīvām domām (kas nu kuro reizi sakāms).
Domāju,ka būtu lietderīgi,ja arī citi foruma dalībnieki padalītos ar savām "labsajūtas receptēm"!Varbūt kādam noder!!!

Natālija
Atbildes: 10
Pievienojies: 01 Nov 2012, 12:34

Re: raksti un dzīvo

Atbildēt Natālija » 22 Apr 2013, 08:38

Es arī rakstu "terapeitisko dienasgrāmatu" pēc psihoterapeita ieteikuma. Parasti gan rakstu pēc sessijas vai pāris dienas pēc, īsumā aprakstot sessijas saturu, sajūtas un domas, kas šobrīd maļas pa galvu. Ir reizes, kad man negribas neko rakstīt, taču, nu jau zinu, ka tās ir tās īpašās reizes, kad tieši ir vēlams vismaz pāris vārdus uzrakstīt, jo šķietamā domu un jūtu atslēgšanās parasti ir par kaut ko ļoti svarīgu.
Rakstu jau vairāk kā gadu un šobrīd pat nevaru iedomāties, kā būtu nerakstīt. Dienasgrāmata dod drošībs sajūtu, jo pēc uzrakstišanas varu droši visu aizmirst, nebaidoties, ka tas ir uz visiem laikiem :)

Tikai vienu vai divas reizes gada laikā esmu uzmetusi aci pāris ierakstiem. Reizēm ir diezgan noderīgi paskatīties notikumus, sajūtas dinamikā. īpaši ja tas ir kaut kas, kas atkārtojas n-tās reizes.

Vēl es vedu sapņu dienasgrāmatu. Darbs ar sapņiem ir ļoti interesants, terapijai palīdzoš, taču ne vienmēr viegls, jo parasti pamodina snaudošos tarakānus, kas kādu laiku murgu veidā dot par sevi ziņu. Pagaidām turpinu sapņus pierakstīt, taču īpaši tos neanalizēju. kad būšu gatava nākamajam piegājienam, tad arī skatīšos, kas notiek ar maniem tarakāniem :)

Vispār interesanta tēma. Ko dara citi cilvēki ar savām sajūtām vai domām, kas neliek mieru?

Atgriezties uz

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis