vecums nāk

Viss kam neatradās vieta citās sadaļās.
rasara
Atbildes: 2
Pievienojies: 25 Jūn 2013, 16:17

vecums nāk

Atbildēt rasara » 02 Jūl 2013, 04:34

Visu mūžu esmu cītīgi strādājusi un visumā tīri labi kūlusies. Ir izskoloti bērni, ir bijis savs pamats dzīvē. Ar otro pusīti gan nav pārāk paveicies – esam šķīrušies pēc vairāk kā 20 gadu kopdzīves, tomēr palikuši draugi. Tomēr šī draudzība turas tik uz kopīgām atmiņām un bērniem, mazbērniem. Reāla atbalsta nav. Man ir labi, tiešām labi, bērni. Ir arī darbs, ko mīlu un strādāju ar prieku, bet tik ar grūtībām varu savilkt galus kopā. Jūtu, ka veselība nebūt vairs nav kā jaunībā un tamdēļ arī nespēju vairs strādāt divas slodzes. Gribas jau sākt atpūsties, gribas izkļūt no tā riteņa, kurā visu laiku griežos un mierīgi pasēdēt ar mazdēlu. Labprāt uzņemtos auklēt mazo, lai nebūtu jālaiž dārziņā, bet nevaru – jāpelna ikdienas maizīte. Bērniem katram savas raizes, arī tikko savelk galus. Viņi gan cenšas man palīdzēt, kad kaut kam nepietiek, kad veselības problēmas un ārstiem jāmaksā, bet man sirds neļauj no viņiem ņemt – zinu pašiem vajag. Gribētos viņiem palīdzēt, viņiem dot, bet... Un tad nu, kad iedomājos ka pēc gadiem 9 pienāks pensijas laiks, tad vispār vairs dzīvot negribas. Esmu nākusi pie domas, ka sāku ilgoties nomirt, lai tik nebūtu uz bērnu kakla jāsēž pēc gadiem, jo tikko vairs nespēšu strādāt dienām un naktīm, tā viss. Kā citi spēj skatīties nākotnē, kad droši nezin neviens vai būs pensija un cik liela? Esmu nogurusi, gribas kaut nedaudz apstāties, bet dzīves pātaga dzen tik uz priekšu. Jūtu, ka pamazām krītu bedrē, sāku just savu bezpalīdzību un tas mani dzen izmisumā. Kā nekrist šajā bedrē vēl dziļāk?

DK33
Atbildes: 33
Pievienojies: 25 Jūn 2013, 19:21

Re: vecums nāk

Atbildēt DK33 » 02 Jūl 2013, 09:31

Labdien Cienijama !
Esmu drusku jaunak... bet varu iedomaties cik jums ir gruti...
No otras puses... nevajag but tik pessimistiski noskanotaj...
Lidz pensijas ir veseli 9 gadi un ja Jus sakat ir darbins, tad atliek
vel bisku pastradat un tad varesiet palidzet audzinat mazberninus !
"Vecums nak"... Kads vecums 50-60-70 ?
Mana sievasmate, kurai jau sogad bus 84, nedod Dievs kads vinai
pateiks ka vina "veca" :D Tik siviriga sieviete, ka neviens nevar
vinu apstadinat... Pati uz centralu Tirgu pec produktiem un tt.
Cik jau reizes esmu vinai teicis, nedari to - nedari sito !!!
Nekas nepalidz ! Visu dzivi visu grib darit pati !!!
Ta tad "vecums" ir katram savs un tas atkarigs no ta, ka Jus
pati sev noskanosiet un protams ka Jus darbojaties ar savu veselibu !
Vingrosanas no rita, aiziet kontrasta dusa, labs brokastis un
labs garastavoklis visu dienas garuma !!!
Un skatoties uz vinu ( manu sievasmate ) es saprotu , ka nevienam
no mums nav nekada vecuma problema...
Vienkarsi vajag padomat , kada virziena iet uz prieksu lai justies
vienmer pilnam ar energiju un milet sevi un cilvekus apkart jebkura vecuma !!!

Visu Jums Labu !!!
Jauku Dieninu !!!
DK33

cits skats
Atbildes: 29
Pievienojies: 30 Jan 2013, 15:52

Atbildēt cits skats » 02 Jūl 2013, 19:42

Rasara, lasot jūsu vēstuli, jūtu Jums līdz. Lai gan šobrīd situācija ir tāda, ka neatkarīgi no vecuma cilvēkam bieži vien ir jānokļūst "vāveres ritenī" un jāraizējas par rītdienu.
Es piekrītu iepriekšējam komentētājam, ka Jums nav nekāds vecums, lai gan 2 slodzes ikvienam būtu grūti izturēt, un ,noguruma nomocīts, ikviens sajustos vecāks par saviem gadiem.
Tomēr man prieks dzirdēt, ka jums ir darbs, kurš Jums patīk, tas noteikti nav mazsvarīgi.
Lai gan saprotu, ka Jūs vēlētos arī palīdzēt saviem bērniem un pieskatīt mazbērnus, un tā dēļ Jūs pat gribētu atteikties no vienas daļas Jūsu darba slodzes.
Es gribētu jums novēlēt, lai Jums tiešām šāda iespēja paveras un Jūs varētu pavadīt vairāk laika ar saviem mazbērniem,
tai pašā laikā saglabājot arī savas personīgās intereses, gūstot ienākumus, kas Jums ļautu justies pilnvērtīgai.

Lai Jums veicas!

rasara
Atbildes: 2
Pievienojies: 25 Jūn 2013, 16:17

Atbildēt rasara » 03 Jūl 2013, 05:16

Paldies jums par labajiem vārdiem! Ar prātu jau es saprotu, ka ne jau 51 gads ir vecums par ko jāraud un ne jau tikai vecumā ir tā vaina. Nelaime jau ir tajā bezspēcībā, bezcerībā. Dzīve ar katru dienu kļūst dārgāka, komunālie aug, tamdēļ sajūta tāda ka pamazām slīkstu. Par veselību arī jāsāk piedomāt, bet tas arī maksā. Bērni mierina, ka palīdzēs, bet es tieši no tā visvairāk baidos, ka sākšu sēdēt viņiem uz kakla. Draugi un draudzenes arī pamazām aiziet uz mūža mājām, un tad šī bezcerības sajūta vēl vairāk pārņem mani. Sāku pat viņus apskaust, jo viņie jau visi uztraukumi aiz muguras. Grūti ir vārdos izstāstīt, bet vienkārši ir dzīves apnikums, bezcerība, bet tā gribas mieru, tā gribas izgulēties, pasēdēt jūras krastā un nekur nesteigties, atpūsties un neuztraukties par to ko rīt ēdīšu, kā rēķinus samaksāšu, kā visus pasūtījumus paspēšu izpildīt. Neesmu čīkstule kā domājat, bet tieši tamdēļ ka dzīvē nečīkstu sirdī krājas un krājas... Esmu piekususi, nespēju vairs skriet dzīvei pakaļ.

DK33
Atbildes: 33
Pievienojies: 25 Jūn 2013, 19:21

Atbildēt DK33 » 03 Jūl 2013, 09:32

Rasa !

Ticiet man , ka Jus nemaz neesat tik sarezgita dzives situacija, neka citie cilveki !!!
Jus esat vel jauna sieviete !!! 51 gads !!! Tacu citiem jusu vecuma dzive tikai sak
radit visus plusus !!! Berni jau lieli un tagad tiesi laiks padzivot prieksh sevi !!!

Ar cienu
DK33

cits skats
Atbildes: 29
Pievienojies: 30 Jan 2013, 15:52

Atbildēt cits skats » 03 Jūl 2013, 17:15

Rasara. saprotu Jūs. Man ir tikai 31, bet arī vēlos nedomāt par rēķiniem un pasēdēt jūras krastā, tas ir ļoti normāli. Jums tikai jāatrod iespēja, kā to izdarīt.
Tad arī pārgurums aizmirsīsies un radīsies spēks dzīvot. Un ziniet, Jums tiešām ir paveicies, jo Latvija ir jūras skrastā, tālu nav jābrauc un, lai šādi atpūstos, pat nevajag miljonu. Gan jau iespēja mūs atradīs, ja vien ļausim tai ienākt mūsu dzīvē, jāskatās tikai ārpus ierastā "rāmīša". Lai veicas! :)

Rebecca
Atbildes: 53
Pievienojies: 25 Jūn 2013, 08:30

Atbildēt Rebecca » 03 Jūl 2013, 22:05

Rasa! 51 gads jau nemaz tik daudz nav un ja veel ir briiniskjigi beerni, tad jau Jus esiet daudz dzive sasniegusi.Latvija ir ar tam algam,ka nu ir,jasaskata katra lieta ari pozitivas puses. ;)
Citadi ka tik iegrimsti tajas drumajas domas,ta ilgi tur var aizkaveties.

Atgriezties uz

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis