Nestabils emociju kjiiselis

Laurelz
Atbildes: 14
Pievienojies: 25 Jūn 2013, 20:57

Nestabils emociju kjiiselis

Atbildēt Laurelz » 26 Jūn 2013, 23:25

Kaa tikt ar to galaa? Mana vispaareeja situaacija un kas to rada. 5 gadi jau nodziivoti norgee, ar sievu un mazo jau sen esam labi iekartojushies. Kad aizbraucu uz norgi, viss Liepaajaa riteeja savu celju, bija tiko deels piedzimis, palika par gruutu izdziivot un aizbraucu straadaat. Pec gada panjeemu sievu un mazo uz norgi.

Pirms 2 gadiem zaudeeju vecomaati, kas man bija milziigs trieciens, pie kuras lielu dalju savu muuzhu nodziivoju, protams, sapratu kkur taalu, ka tas reiz notiks. Pirms gada nomira mana mamma, negaidiiti 56 gados, man bija 26 gadi, tas burtiski salauza mani gabalos. Vinja visu vadija un uztureeja kaartiibaa, peec taa viss pajuka. Vecteevs shobriid ir uz gultas (84g.) kuru katru mirkli man buus veel viens trieciens. Mammas mantojumaa palikushais dziivoklis, tika pardots, lai atbriivotos no pilniigi visiem paraadiem un sakartotu kapus. Lauku maaja palika braalim(attieciibas man ar vinju 0, gadiem nebijaam kontakteejushies, tagad mazliet vairaak) Teevs visu muuzhu bijis ar shiizi (noslieci) uz elektroniku, aarkaartiigi gudrs, inteligents, bet reaalaajaa dziivee, neko nevar izdariit. Ar neko, es tieshi to arii domaaju, NEKO. Ir pat bijushas probleemas iepirkties lielajos supermaarketos, jo kad peedeejo reizi bija pilseetaa, taadu vel nebija. Nejaushi aizseedeejies 15 gadus pie elektronikas. Dziivoja lauku maajaa, tagad vasarniicaa, ko man vecteevs norakstiija. Ar teevu man nav taas labaakaas attieciibas deelj vinja stulbaa rakstura, kas daleeji atspulguljojas manii tagad.

Sheit straadaajot esmu zaudeejis visu, kas man beerniibaa ir bijis, principaa savu gjimeni un maajas, man pat vasaras laikaa, nav kur apmesties vairs, nav pie kaa aizbraukt. Man pat vairs nav maaju. Un debiilaakais ir tas, ka es te turpinu straadaat taka nekas nebuutu bijis. Man riebjas norveegju shaurpieriiba, notruliinaataa un taisnaa domaashana, visa sisteema un valsts. Peedeejaa laikaa, esmu domaajis, ka pie mammas man noteikti buutu labaak. Vienu dienu jutos aarkaartiigi slikti, (pec striida ar sievu liidz 1 naktii), ka jutos pilniigaa izmisumaa, tad pastiprinaati domaaju, par shii murga izbeigshanu. Tas paargaaja. Bet kopeejaa situaacija ir gauzhaam beediiga tik un taa, aareeji liekas, ka man ir ok, bet ieksheeeju esmu sagrauzts.

Peedeejaa gada laikaa esmu palicis riebiigs, egoists, ljauns, indiigs, iigns. Cilveeki no taadiem izvairaas kaa es. Es neesmu slikts, bet nesmaidu parak daudz un ar baardu noaugushais izskats liek man izskatiities nejaukam. Man nav kauns klaji izsmiet cilveekus, njirgaaties vai kaadu aizvainot. Shad un tad pamatiigi piedzeros, 1x menesii apm, paplaapaaju ar vienu LV chomu, man labaakais draugs, studeejaam kopaa Riigaa, loti liidziigi dziives uzskati.
Saprotu, ka ciesh mana gjimene, esmu teicis, ka gribu skirties, sieva atrunaajusi, kameer nomierinos. Ta ir bijis vairaakkart. Velme skirties droshi vien ir sekas, no taa, ka agrak sieva noliedza manas vertiibas, fotograafeeshanu, mashiinas, grib noliegt idejas, ir nostaajusies pret manu gjimeni (manaas aciis), daudz iesaaktus, bet nepabeigtus projektus. Daudz ko par spiiti, vai izdaru vienkaarshi, ja man taa gribas.

Peedeejaa darba vietaa esmu vairaak ka 4 gadi. Visi koleegji pamaniijushi, ka esmu mainiijies, sefs vairakas reizes par to ar mani runaajis, jo protams uztrauc, ka tas vareetu ietekmeet darbu (esmu galvenais virsbuuves cehaa), kas gan cits norveegjim vareetu uztraukt. Parsvaraa esmu iigns un nesmaidiigs darbaholikjis, droshi vien vareetu straadaat visu laiku ar mashiinaam.

Par mani, siikumains, piesieshos par siikumu bez minstinaashanaas, loti straateegisks, domaataajs, tieshs, aarkaartiigi meerkjtieciigs, aarkaartiigi, cik saprotu esmu riebiigs cilveeks peec dabas, ir tikai iisti draugi, pieliideejus esmu pasuutijis, nodarbojos ar kikboksu pedeejos 3 gadus (6 meneshi bija pauze pec mammas naaves), velosipeedu un mercedes entuziasts, agraak fotograafeeju. Shovasar esmu pieversies pastiprinaati velo braukshanai (downhill), pa trasi pa kalnu uz leju, kur pat cilveeki nestaigaa, gan jau deelj adrenaliina arii. Pedeejo 2 gadu laikaa strateegiski esmu nometis apm 22kg liekaa svara.

Diez, kaadam ir kas sakaams shajaa sakaraa, kaa pamainiit dziives uzskatus? Lai tiktu valjaa no velmes aiziet pie mammas, pietiktu ar to, ka man vinja ir sirdii.
PS. Skalbes konsultantam, uz telefonu nezvaniishu. 2x esmu zvaniijis (ne tieshi skalbe, laikam, es pat nezinu, neatbildeeja abas reizes). Negribas uzrauties veelreiz. Paldies jau ieprieksh, kas ir izlasiijushi manu beedu palagu. Vel lielaaks paldies tiem, kas komentees. Komenteejiet.

KKC Skalbes-konsult.
Atbildes: 149
Pievienojies: 31 Okt 2012, 16:43

Re: Nestabils emociju kjiiselis

Atbildēt KKC Skalbes-konsult. » 27 Jūn 2013, 09:11

Sveiks!

Izsaku līdzjūtību par tik daudzajiem triecieniem, kas bijuši tavā dzīvē. Jā, tuvinieku nāve, īpaši, ja tā ir pēkšņa un negaidīta var izsist no sliedēm. Pat uz ilgu laiku.
Izskatās, ka šobrīd tev nepietiek iekšējo resursu, lai spētu turpināt iet savu ceļu.

Dusmas, aizkaitinājums, pašnāvības domas u.c. ir klasiski depresijas simptomi. Arī vēlme norobežoties (šķirties no sievas) varētu liecināt, ka tavā iekšējā pasaulē šobrīd valda haos un izmisums. Varbūt tu varētu pastāstīt vairāk, kas ar tevi notiek tieši tagad?

p.s. Diemžēl tiešām mūs var būt grūti sazvanīt, jo uz divām telefona līnijām dežūrē viens cilvēks. taču nenokar snīpi, ja tiešām vēlies runāt, tad mēģini zvanīt atkal, atkal un atkal. Agri vai vēlu mēs noteikti atbildēsim! :)

sprudent
Atbildes: 3
Pievienojies: 27 Jūn 2013, 08:48

Atbildēt sprudent » 27 Jūn 2013, 09:32

Laurelz, pieņem manu līdzjūtību par mammu un vecomammu!
Tu raksti, ka pēdējos pāris gados ir mirušas Tava vecmāmiņa un mamma, un vectēvs tagad ir uz nāves gultas. Un ar citiem radiniekiem nav īsti kontakta. Pēc tā, ko Tu esi pēdējā laikā pārdzīvojis, nav brīnums, ka Tu jūties tā, kā Tu raksti, tas sajūtu haoss, ko Tu apraksti, šķiet pilnīgi normāls tajos apstākļos, kas ir Tev - zaudējis tuvus cilvēkus, dzīvo prom citā valstī, apsver šķiršanos.
Tu raksti, ka esi kļuvis īgns un riebīgs, un arī pats sevi vērtē kā paskarbu cilvēku - " siikumains, piesieshos par siikumu bez minstinaashanaas, loti straateegisks, domaataajs, tieshs, aarkaartiigi meerkjtieciigs, aarkaartiigi, cik saprotu esmu riebiigs cilveeks peec dabas". Man ir sajūta, ka Tu jūties ilgstoši nomākts jeb depresijā, ka neskatoties uz to, ka Tev ir Norvēģijā sieva un dēls, ģimene nesniedz piepildījumu. Un tādā gadījumā Tev pašam var šķist, ka esi neciešams, arī pret apkārtējiem.
Bet kas priecē - Tu raksti, ka pēdējā laikā daudz nodarbojies ar fiziskām aktivitātēm. Vai tas nepalīdz? varbūt ne uzreiz, bet ar laiku?
Tu raksti, ka esi zvanījis uz kaut kādu palīdzības telefonu, kur neatbildēja, tāpēc vairs negribi mēģināt. Ir jau droši vien mulsinoši kaut kur zvanīt, bet vismaz man smagos brīžos runāšana - vienkārši izstāstīt to emociju ķīseli kādam - palīdz ļoti..
Lai Tev veicas!

Laurelz

Atbildēt Laurelz » 27 Jūn 2013, 20:54

Sveiki, paldies par komentaariem. Shodien juutos vel sliktaak kaa vakar, dazhaadu apstaaklju sakritiibas noveda liidz pilniigam besim, aizgaaju 2h aatraak no darba un vienkaarshi likos paguleet. Paguleeju pa dienu, sataisiju dushu.
Ilgstoshi nomaakts jaa, taa vareetu buut.

Rebecca
Atbildes: 53
Pievienojies: 25 Jūn 2013, 08:30

Atbildēt Rebecca » 27 Jūn 2013, 23:08

Tas nekas ka juties sliktak ka vakar,varbut tas ir atsperiens jaunai un laimigai dzivei?Zvani uz Skalbi pa 10-20 reizem kamer sazvanisi,2 reizes ir par maz. ;)

Laurelz

Atbildēt Laurelz » 28 Jūn 2013, 23:41

Vai tad vel sliktaaka diena var novest pie kaut ka laba?

Rebecca

Atbildēt Rebecca » 29 Jūn 2013, 15:09

Depresija jau vienmer viena diena ir sliktaka par ieprieksejo un viss iet tada gara,tad slikti,tad labak,tad vel sliktak,visu laiku tada klainosana pa tumsas gaiteniem.Bet vajag vienreiz veikt lecienu vai vismaz meginat lekt uz gaismas,laimes un prieka pasauli.Un kapec lai ta nevaretu but loti slikta diena? ;)

cits skats
Atbildes: 29
Pievienojies: 30 Jan 2013, 15:52

Atbildēt cits skats » 29 Jūn 2013, 20:39

Laurez, izklausās tiešām smagi, šķiet, ka radinieku nāvi Tu neesi izsērojis, varbūt tāpēc, ka esi iejūdzies darbā un neatlicini laiku pārdomām, situācijas pieņemšanai. Izklausās, ka Tev varētu palīdzēt sarunas ar psihoterapeitu.
Labi, ka pats apzinies situācijas nopietnību, to, ka mainies, ka nevēlies būt jauks pret citiem un to, ka tādēļ cieš Tava ģimene.
Bet pats svarīgākais ir kā Tu pats jūties, jo brīdī, kad jūties labi, gan jau, ka nēesi īgns arī pret apkārtējiem.
Līdz ar to, iespējams, viss svarīgākais būtu tikt Tev galā pašam ar sevi.
Ļoti labi ir tas,ka spēj būt atklāts, domāju, ka Tavai sievai arī būs vieglāk, ja Tu padalīsies ar viņu savos pārdzīvojumos.
Tomēr dažkārt tuviniekus var izbiedēt realitāte- smagās domas, līdz ar to psihoterapeits būt labs risinājums.

Lai Tev veicas!

Laurelz

Atbildēt Laurelz » 03 Jūl 2013, 22:33

Piektdien braukshu apciemot vecteevu, staavoklis esot kritisks, peedeejaas dienas cik noprotu. dikti dikti skumji....

KKC Skalbes-konsult.
Atbildes: 149
Pievienojies: 31 Okt 2012, 16:43

Atbildēt KKC Skalbes-konsult. » 04 Jūl 2013, 09:15

Izsaku līdzjūtību! Turies!

Mēs esam šeit, kad vien esam tev vajadzīgi!

DK33
Atbildes: 33
Pievienojies: 25 Jūn 2013, 19:21

Atbildēt DK33 » 04 Jūl 2013, 09:40

Laurelz Turies !!!

Isteniba nav nekadi brinumi ... katrs no mums kadreiz "aizies" no sini Pasaule !
Protams loti gruti zaudet savu radu cilveku, bet tada ir dzive !

Izsaku lidzjutibu !!!
DK33

Laurelz

Atbildēt Laurelz » 11 Jūl 2013, 22:18

Paldies. Aizbraucu.. Vecteevs nomira dienu pirms manas ierashanaas. Sanaaca uz beereem aizbraukt. Lai vai nu kaa, apglabaajaam pienaaciigi.
Skumji. Dziive nezheelo. Vecteevam ir vieglaak.

PS. Labaa zinja, saaku lasiit graamatu, esmu mainiijis uzskatus, kapeec man domaat un justies slikti, ja varu domaat un justies labi. Muusu domineejoshaas domas ir muusu dziives spogulis, jebshu, ko domaasi to piesaistiisi savaa dziivee, domaasi sliktu, buus slikts, domaasi labu, buus labs. Taka turaties un domaajiet to, ko kur Juus gribat buut, to, ko Juus veelaties sev, to kaadi Juus esat. Galvenais ir ticeet sev.

DK33
Atbildes: 33
Pievienojies: 25 Jūn 2013, 19:21

Atbildēt DK33 » 15 Jūl 2013, 12:20

Sveiciens Laurelz !

Lieli prieki dzirdet ka atradi "pareizo kustibas virzienu" !!!
Lai tev veicas !!!

DK33 ;)

Rebecca

Atbildēt Rebecca » 17 Jūl 2013, 18:15

Es ari priecajos, Laurelz ka Tu meegjini tikt uz -pareiza(gaismas)- celja. ;)

Alnis
Atbildes: 3
Pievienojies: 25 Jūn 2013, 09:58

Atbildēt Alnis » 18 Jūl 2013, 10:33

Mani vienmēr sapurina tādas lietas kā piemēram, kaut kur ziņās redzēts stāsts par kādu cilvēku pasaulē kams dzīvo bez ekstremitātēm, vai arī līdzīgi stāsti kur es nespēju saprast to nenormālo vēlmi dzīvot pat tādās situācijās kurās parasti cilvēks sajuktu prātā un darītu sev galu.
Kaut kā parasti dzirdot kādas šausmas notiek apkārt ar cilvēkiem es bieži apkaunos un pārstāju čīkstēt un gausties par savu dzīvi, tomēr ir arī tāda lieta ka paša skabarga acī sāp vairāk kā otram baļķis.

Atgriezties uz

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis